Samozrejme, podnikanie v zmysle začať “ z nuly” t.j. bez kapitalu-vložení neexistuje. Keď Vám niekto rozpráva pekné príbehy o podnikaní “ z nuly” pravdepodobne ten dotyčný Vás chce oklamať. Ale keď hľadáte podnikanie, kde je potrebné minimálný finančný vklad, a rýchlej návratnosti peňazí ste na správnej adrese.

 

Zamestnať sa alebo podnikať? To je otázka, ktorú si položí mnoho ľudí pri hľadaní zdroja trvalého príjmu. Nemusíme byť jasnovidcami aby sme vedeli, pre ktorú variantu sa mnoho z vás rozhodne. Väčšina ľudí dáva prednosť istote a zvolí si závislosť na zamestnávateľovi a pravidelnej mzde. Dôvod je jednoduchý. Ľudia sa boja osamostatnenia sa a podnikania, pretože je pre nich náročné. Školy vychovávajú budúcich zamestnancov, nie úspešných podnikateľov. Keď dokážete pracovať za nízky plat pre svojho zamestnávateľa, prečo by ste nemohli pracovať za oveľa viac peňazí sám pre seba? Ako sa hovorí, risk je zisk a s dobrým podnikateľským plánom máte omnoho väčšiu šancu na vyššiu životnú úroveň a spokojný život. V čom začať podnikať?

Najlepšou voľbou je staviť na tovar, ktorí budú ľudia neustále potrebovať, budú ho obmieňať a vám tak zabezpečili zisk. Dáme vám menšiu hádanku. Bez čoho sa nezaobíde nikto ani jeden deň? Áno, je to oblečenie. Prečo si napríklad neotvoriť obchod so second-hand oblečením? V prípade, ak by ste si chceli otvoriť obchod s novými kúskami, pravdepodobne narazíte na otázku dodávateľov, cla, či iné prekážky. Ak si ale otvoríte second-hand, máme pre vás okamžitú pomoc, rady a tipy! Rovno sme aj pre vaše podnikanie našli budúceho dodávateľa. Dokonca ste na jeho stránkach.

Začať podnikať bez toho, aby ste do toho vložili veľké peniaze je nemožné! Som si istý, že existuje veľa ľudí, ktorí sa budú so mnou na túto tému hádať. Podnikať môžete začať aj s malými investíciami, ktoré sú často porovnateľné s dvoma alebo tromi platmi priemerného rodinného rozpočtu. Ak chcete podnikať v second-hande nepotrebujete obrovský majetok ani žiadne špeciálne vedomosti. Počiatočný kapitál na vybudovanie vlastného "sekáča" je približne 2000-5000 eur a venovať mu dostatok času. Tým že vám poradíme niekoľko jednoduchých vecí sa do tejto počiatočnej investície určite zmestíte. Dôležité je, aby ste sa nechytili do pasce rôznym podvodníkom, ktorí sa vás budú snažiť presvedčiť, že potrebujete na rozbiehanie biznisu niekoľko ton kvalitného a veľmi lacného tovaru  z Nemecka. 

Kľúčové faktory úspechu v obchode Second Hand

 Dôležité pri vytvorení second-handu je «3 U». Umiestnenie, umiestnenie a ešte raz umiestnenie. Opäť sa na vás vyrúti niekoľko marketingových odborníkov, ktorí sa vás budú snažiť presvedčiť, aby ste si vybrali hocijaké miesto a prostredníctvom reklamy budete úspešný. Pravdepodobne sa ale stane to, že váš konkurent, ktorý neinvestoval do reklamy nič ale má dobre miesto bude zarábať viac než vy. Preto sa nechyťte na lep týmto ľuďom. Lepšie je stráviť čas hľadaním vhodného miesta. Hlavným kritériom je, aby okolo vás chodilo veľa ľudí. Robí sa to jednoducho.

Postavte sa pred obchod o ktorý máte záujem a počítajte koľko ľudí okolo neho prejde počas desiatich minút. Čím viac tým lepšie. Nezabudnite aj na dostupnosť verejnej dopravy. Niekedy sa neoplatí mať obchod priamo v centre, ale obchod s tretinovým nájmom na sídlisku blízko zastávky vám dá väčší obrat. 

Druhým významným faktorom budúceho úspechu je tovar, alebo skôr jeho hodnota koľko zaň dáte. Hlavnou vecou je pochopiť, ak urobíte chybu s výberom dodávateľa a produktu, ktorý ponúka, potom ste ako sa ľudovo povie "nahraný". Internet ponúka veľké množstvo inzerátov originálneho secondhandu z Anglicka pri ktorom si musíte objednať tonu a viac oblečenia. Cena za kilo sa pohybuje približne za 1-2 eurá. Vo väčšine prípadov ani nemáte možnosť uvidieť tovar, ktorý je v ňom a kupujete si tak mačku vo vreci. Ide o tzv. jednorázových obchodníkov. Dopredu vedia, že s tovarom nebudete spokojný a už si od nich neobjednáte, preto sa vás snažia presvedčiť, aby ste si od nich objednali čo najviac second handu. Normálny predajca vás nebude obmedzovať. On Vám ponúkne možnosť prezrieť si tovar, jeho kvalitu a vybrať si z viacerých druhov kategórií atď.

Otvorenie obchodu Second Hand

Našli sme priestor, dohodli sme sa dodávateľom, čo ďalej? Dôležité je zveľadenie priestoru pred otvorením. Nejdeme vám radiť žiadne drahé úpravy. Stačí vám priestor vymaľovať, ak si myslíte, že to potrebuje. Ideálna je biela farba. Nejaké tyče, kde povesíte vešiaky s oblečením. Tie by mali byť zarovno s očami, aby na ne zákazník hneď videl. Pokojne môžete zájsť do niekoľkých second-hand prevádzok a pozrieť sa, ako to majú oni. Ako sa o mne ale ľudia dozvedia? Veď potrebujem nejakú reklamu. Na začiatok sa menšia reklama hodí, ale nemusíte ju priamo dávať drahým reklamným agentúram. Skôr než prejdem k reklame by som vás rád upozornil ak váš obchod bude mať výklad, rozhodne investujte do jeho výzoru. Mal by na zákazníka kričať poď do obchodu! Pokiaľ sa rozhodnete pre propagáciu obchodu. Pokojne si vytlačte niekoľko letákov o vašom second-hande a vhoďte ich do schránok okolitých domov.

Ďalším aspektom je vytvorenie cien. Obchodníci, ktorí ponúkajú second hand na váhu ho predávajú väčšinou po kilograme. Nasledujúci spôsob predaja sa používa pri nekvalitnejšom oblečení. Predaj za pevnú cenu za vec je pomerne pracná ale účinná metóda predaja. Do predajne budete potrebovať aj pokladňu, aby ste mohli blokovať váš tovar. To je jedna z najkrajších činností pri podnikaní. 

Ak chcete zobrať si predavačku alebo iný personál, v tomto sa už musíte rozhodnúť Vy sám. Second hand je považovaný za rodinný podnik, pretože je veľmi ťažké kontrolovať a sledovať tovar. V každom prípade vám odporúčame, aby to bol človek ktorému dôverujete. Aspoň pre začiatok sa budete musieť osobne zdržiavať  v obchode hlavne vy. Dôležité je aj skúmať dopyt, odstraňovať nedostatky, meniť ceduľu s ponúkaným tovarom, snažiť sa osloviť zákazníkov, výber tovaru atď.

Nákup tovaru

Všetci dobre vieme, že viac nakupujú ženy, preto na 5 dámskych vecí pripadá jedna pánska. V každom prípade budete musieť osobne sledovať štruktúru dopytu vo vašom obchode. Zároveň aj budete musieť zvoliť predaj medzi lacným a kvalitnejším second-handom a zvoliť si optimálnu voľbu pre vaše podnikanie.

Požadované množstvo tovaru pre otvorenie obchodu second-hand je veľmi ľahko spočítateľné. 10-15 kg na meter štvorcový. Najlepšie je raz alebo dvakrát do týždňa obmieňať tovar.

Najlepšia kvalita second hand pochádza zo severného Anglicka a Škótska. Ak produkty pochádzajú z bohatého mesta je pravdepodobné, že tam budú ešte nové veci s cenovkami alebo málo nosené a exkluzívne veci. Existuje ale jeden nepísaný zákon. Krajiny, ktoré sú bližšie k nám ponúkajú second hand z nižšou kvalitou. Po čase budete aj vy poznať potreby zákazníkov. Pre začiatočníkov to bude možno trošku náročnejšie sa zorientovať v tovare ale rozhodne vám radi poradíme.

Finančný rozpočet

Výpočet návratnosti môže byť vypočítaný rôznymi spôsobmi, ale výstupné číslo je zvyčajne aspoň 30-50%, mám na mysli čistý príjem na spoločné náklady, ktoré sú považované za nepredané zostatky. Tie nesmiete prekročiť o 30%. Náklady na tovar budú 30-35%. Radím vám, aby ste okamžite zhodnotili celkové výdavky za deň, za účelom stanovenia rentability - ako je napríklad priemerná denná cena 20 €. Obchod má predať nad  50 € , na ich krytie, všetko vyššie - už zisku o 50%.

Úplne všetky zákutia podnikania a skúsenosti sa nedajú napísať v tomto krátkom texte ale určite po prečítaní článku nevykročíte s holými rukami vo svojom prvom podnikaní. Všetko potrebné nájdete v našom veľkoobchode za výhodne ceny. Radi vám poradíme, čo by ste si rozhodne mali zakúpiť. Tešíme sa na prípadnú vzájomnú spoluprácu